تبلیغات
افزودنی بتن - چگونگی استفاده از بتن در ساختمان

افزودنی بتن

روان کننده و فوق روان کننده بتن، ضد یخ بتن، چسب و ترمیم کننده بتن

چگونگی استفاده از بتن در ساختمان

پنجشنبه 13 مهر 1396 ساعت 04:44 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی حسینی | ( نظرات )

بتن بسیار پر کاربرد و مهم برایصنایع ساخت و ساز از است اما به راحتی و بدون برنامه نمی توان از بتن در این صنعت استفاده کرد. اگر شما هم قصد دارید بدانید که باید چطور از این ماده استفاده کرد بهتر است با مقاله چگونگی استفاده از بتن در ساختمان همراه ما باشید.

Image result for Concrete

مهندسین و معماران سازنده ساختمان در دنیا با استفاده از بتن سبک در قسمت های مختلف بنا با سبک کردن وزن ساختمان به طور پیچ درپیچ و صرفه جویی در مصرف انرژی بطور غیر مستقیم ( به لحاظ عایق بی پروایی كردن این نوع بتن در مقابل سرما و گرما و در نتیجه کاهش میزان مواد سوختی )  از لحاظ اقتصادی امروزه گام های بلند و مهمی برداشته اند .خانم مهندس آزاده شفاعی د ر مقاله ای به معرفی فوم بتن ( بتن کفی ) و ذکر خواص ویژه آن پرداخته اند. ایشان در این مقاله می نویسد: فوم بتن مصالحی است جدید که برای مصارف مختلف در ساختمان بکار می رود.باید اشاره کرد خواص فیزیکی منحصر به فرد این محصول ، آن را بتنی سبک و عایق با ایستادگی لازم و کیفیت مطلوب می نماید . این محصول از ترکیب سیمان ماسه بادی  آب و فوم تشکیل می شود.


در معیار ASTM سنگها از لحاظ شکل ظاهری به پنج ملت پراكندگی شده‌اند:کاملاً گرد گوشه، گرد گوشه، نسبتاً گرد گوشه، نسبتاً تیز گوشه و تیز گوشه. در میزان BS این نامگذاری به صورت:گرد گوشه، بی شکل-بی نظم، پولکی، تیز گوشه، طویل، پولکی طویل می‌باشد. انواع معمول مواد افزودنی بتن به شرح زیر است:

  • شتاب دهنده سرعت هیدراتاسیون بتن
  • کاهش دهنده سرعت گیرش بتن.
  • افزودنی‌های حباب زا باعث ایجاد حباب‌های با هندسه کروی و بیش ریز درون بتن می‌شوند.
  • افزودنی‌های حباب زا بی اختیار برای خلق و تثبیت حباب‌های میکروسکوپی هوا در بتن استفاده می‌شود
  • مواد افزودنی که شامل رنگدانه‌ها که می‌تواند برای تغییر رنگ بتن و بغاز استفاده گردد.
  • ضدیخ های گوناگون بتن

Image result for Concrete

و اما لازم بذکر است که طبقه بندی بتن سبک بار بر طبق حداقل مقاومت فشاری انجام می‌گیرد. همچنین باید بدانید که بتن ویژه و عام عایق‌کاری معمولاً دارای وزن ویژه و عام کمتر از 800 کیلوگرم بر متر مکعب و ابرام بین 7/0 و 7Mpa  می‌باشد.

انواع سبک دانه‌هایی که به عنوان مصالح در ساختار بتن سبک استفاده می‌شود. سبک دانه‌های طبیعی: مانند دیاتومه‌ها، سنگ پا، پوکه سنگ، خاکستر، توف که بجز دیاتومه‌ها بقیه آنها منشأ آتشفشانی دارند. 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :