تبلیغات
افزودنی بتن - تکنولوژی بکار رفته در بتن

افزودنی بتن

روان کننده و فوق روان کننده بتن، ضد یخ بتن، چسب و ترمیم کننده بتن

تکنولوژی بکار رفته در بتن

دوشنبه 10 مهر 1396 ساعت 04:36 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی حسینی | ( نظرات )

امروزه استفاده از بتن نسبت به گذشته بسیار زیاد شده است و حتی بعضا بجای آهن نیز از بتن استفاده می شود. اگار تمایل دارید با تکنولوژی بکار رفته در بتن توصیه می کنیم حتما این مقاله را تا انتها دنبال کنید. با وبلاگ افزودنی بتن همراه باشید.

این شرکت افتخار دارد که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و زیر نظر مهندسان با تجربه کشورمان جزء اولین شرکتهای تولید کننده این نوع بتن نقشی در پویایی صنعت ساختمان ایفا کند. شرکت NEOPOR SYSTEM در حال حاضر با بیش از 25 سال سابقه اجرایی در 30 کشور جهان مورد تایید دائره استانداردواحد دین آلمان می باشد.

Image result for Concrete

با ادامه یافتن Hydration اصرار بتن افزودن می‌یابد و این واکنش عامل نقصان مداومت پیله بتن یا همان گیرش سمنت و ساروج است. بابت عمل آوری یا ادامه یافتن فرایند Hydration باید تری نسبی حداقل ۸۰ درصد باشد. در صورتی که طراوت و خشكی کمتر از این مقدار شود عمل آوری متوقف شده و درصورتی پژمردگی تسبی به بالای ۸۰ درصد بازگردد فرایند هیدراسیون یا Hydration دوباره شروع خواهد شد. به دلیل تبخیر قسمتی از آب مورد نیاز قبل از تکمیل واکنش بین آب و سمنت و ساروج (که چندین روز طول می‌کشد) قسمتی از سمنت و ساروج موجود در درهم بتن واکنش نداده باقی می‌ماند.

پس از بتن ریزی باید بلافاصله توجه لازم به فرایند عمل آوری معطوف گردد. عمل آوری عبارت است از حفظ رطوبت بتن تا زمانی که واکنش بین سیمان و آب تکمیل شود. این عمل می‌تواند به وسیله عایقکاری موقت، پاشش آب یا تولید بخار صورت گیرد. از دیدگاه عملی، حفظ شادابی بتن به خاطر ۷ روز توصیه می‌شود. در شرایطی که این کار ممکن نباشد حداقل زمان عمل آوری بتن نباید کمتر از ۲ روز باشد.


خواص لیكا باعث شده است تا بتن سبك لیكا كاربردهاى فراوانى داشته باشد. مهم ترین ویژگى هاى بتن لیكا عبارتند از:وزن كم، رندی ساده دلی حمل و نقل، بهره ورى بالا هنگام اجرا، سطح مناسب براى اندود كارى، لجاجت استوارسازی و باربرى در شرایط خاص، عایق حرارت، اصرار در برابر آتش، عایق صدا ،‌مقاومت در برابر یخ زدگى، بازدارندگى در برابر نفوذ پژمردگی و دوام در برابر مواد آهكى. متناسب با وزن و لجاجت استوارسازی مورد نظر از بتن سبك لیكا به آدرس پر كننده ، عایق و یا باربر استفاده مى شود. بتن لیكا مى تواند در جا ریخته شود و یا بصورت بلوك، اجزاى ساختمانى وسایر قطعات پیش ساخته بكار رود. در هر مورد متناسب با كاربرد و روش اجرا از دانه بندى هاى مناسب لیكا استفاده مى شود.

Image result for Concrete

بتن با مداومت پیله بالا بتنی است که دارای مقاومت  فشاری بالاتر از ۴۰ MPA باشد. در ساخت و سازهای معمولی، غالبا تنها معیار پذیرش بتن، مقاومت فشاری آن است. شاید این مسئله از آنجا ناشی میشود که بتنی با لجاجت استوارسازی فشاری رضایت بخش، غالبا دیگر ویژگی‌ها را در حد متوسط خواهد داشت. عواملی نظیر مشخصات سنگدانه‌ها از لحاظ شکل، بافت و حداکثر شمار آنها، مقدار سمنت و ساروج مصرفی و ارتباط آب به سمنت و ساروج بر ایستادگی فشاری بتن تاثیر می گذارند.

و اما نکته اصلی در تهیه بتن با ابرام بالا استفاده از رابطه آب به سمنت و ساروج پایین است. در بتن نرمال این انتما بین ۴۰/۰ تا ۷/۰ تغییر می کند اما در بتن با اصرار بالا این مقدار به ۲/۰ ۳۵/۰ کاهش می یابد. چنین پیوند پایین، درهم را خشک، سخت و در عمل غیر قابل آلودن می کند. برای اضافه کارایی این معجون به آن روان کننده قوی افزوده می شود. روان‌کننده قوی، اختلاط اجزا را ممکن ساخته و فشردن و ریختن بتن را ساده‌تر می کند. دوده سیلیس نیز در نسبتهای مختلفی بین ۱ تا ۲۰% وزن سیمان قابل استفاده است.


مرتبط با: بتن ,

 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :