تبلیغات
افزودنی بتن - بتن چه ویژگی های کاربردی در ساختمان سازی دارد؟

افزودنی بتن

روان کننده و فوق روان کننده بتن، ضد یخ بتن، چسب و ترمیم کننده بتن

بتن چه ویژگی های کاربردی در ساختمان سازی دارد؟

شنبه 1 مهر 1396 ساعت 04:06 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی حسینی | ( نظرات )

بتن یکی از مواد بسیار ضروری است که در ساختمان سازی کاربرد دارد. حتی در سالیان اخیر بجای اسکلت فلزی ساختمان نیز از اسکلت بتنی استفاده شده است. از دیدگاه شما بتن چه ویژگی های  کاربردی در ساختمان سازی دارد؟ بگذارید این موارد را با هم بررسی کنیم.

Image result for Concrete

از نظر تکنولوژی ساخت بالاترین سطح تکنولوژی در بتن های سبک مربوط به این نوع بتن می باشد. زیرگروه سوم بتن های سبک ،بتن های بدون ریزدانه می باشند که داری کمترین کاربرد در صنایع بنیاد قرار هستند . چون دراثر حذف ریزدانه در طرح اختلاط بتن اگرچه که سبکی نسبی حاصل می شود ولی مقاومت ناچیز و بی دوام و فرسایش و موک د ربافت بتن حادث می شود . این گروه از بتن های بیشتر در صنایعی همچون آب و فاضلاب و ساخت مقاطع مدولار بتنی سبک کاربرد دارند.

ویژگی های بتن های سبک چه مواردی است؟

سبکی وزن جهت اقتصادی شدن بنیان به جهت کم شدن مصرف مصالح فاكتور ساختار واحد ساختار ای همانند تیرآهن و بتن سنگین در اسکلت بنیان می شود. پایین بودن ضریب انتقال حرارت جهت کم شدن حجم تاسیسات و کم شدن مصرف سوخت در بنیان می شود.

سبکی وزن کلی ساختمان داعیه کم شدن ریسک خرابی ساختمان در اثر امواج زلزله می شود چرا که کمانش سازه ای دراثرارتعاشات در بارهای جانبی با وزن عمارت ساخت نسبت مستقیم دارند . همچنین در اثر تخریب احتمالی شالوده و کم شدن وزن آوارفروریخته جهت کم شدن تلفات میشود.


سیمان پرتلند از مخلوط و آسیاب کردن سنگ آهک و خاک رس به نسبت ۳به۱، و پختن گرد همگن و یکنواخت زیر دمای ۱۰۰۰درجه، تا CO2 از سنگ آهک و آب شیمیایی از خاک رس جدا شوند. در گرمای زیر ۱۲۰۰ ساق سانتی گراد آهک با سیلیس و رس ترکیب می‌شود. در گرمای بالای ۱۲۰۰درجه، رویه دانه‌های گرد داغ شده و ضمن عرق کردن به هم می‌چسبند و به صورت کلوخ‌های کلینکر درمی آیند. از سرد کردن کلوخ‌ها و سپس آسیاب کردن آنها با کمی سنگ گچ، سیمان تولید می‌شود.

Image result for Concrete

مقاومت حرارتی بالاتر این بتن ها انگیزه کاهش سرعت انتقال حرارت در آنها شده و منافع متعددی را بدنبال خواهد داشت. یکی از این موارد کاهش تلفات انرژی می باشد. این موضوع هم در انتقال گرمی از داخل به خارج از شالوده در فصل زمستان و هم انتقال حرارت از خارج به داخل ساختن اساس در فصل تابستان مطرح خواهد بود. انتقال گرمی در جامدات با مکانیزم هدایت صورت می گیرد و ضریب هدایت حرارتی معیاری از رسانائی حرارتی آنها تلقی می شود که با علامت k و با دیمانسیون W/m.K در سیستم SI ارزیابی می گردد. مقدار k برابر با 1 به این معنی است که خواه دو طرف دیواری به مساحت 1 متر مربع و ضخامت 1 متر اختلاف دمائی برابر با 1 مقیاس کلوین داشته باشد گرمائی برابر با 1 ژول را در هر ثانیه منتقل خواهد کرد. 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :