تبلیغات
افزودنی بتن - بتن های متخلخل و سبک

افزودنی بتن

روان کننده و فوق روان کننده بتن، ضد یخ بتن، چسب و ترمیم کننده بتن

بتن های متخلخل و سبک

چهارشنبه 29 شهریور 1396 ساعت 02:58 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی حسینی | ( نظرات )

همانطور که در مقالات گذشته خدمت شما عرض کردیم، بتن های مختلفی داریم که هر یک با توجه به کارکرد در بناهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. در مقاله امروز قصد داریم دو مورد از مهمترین آنها را به شما معرفی کنیم. با بتن های متخلخل و سبک در وبلاگ افزودنی بتن در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.


Image result for Concrete

بتن های متخلخل: ازمواد اولین سبک مصرف نمی شود و تمام مصرف ابتدایی دارای وزن معمولی هستند . ولی فرایند تولید به گونه ای است که یک بنیان گذار ابداع آب سوار هوا به میزان ناچیز به مخلوطی از خراج باروت اضافه می شود و در حین فرایند ناپیوستگی اجزای شی در بافت جامد بتن جاگیر می شود

عامل انفكاك اجزا ساز می تواند به صورت فیزیکی عمل نموده که دراین حالت گروه بتن های کفی یا فوم بتن ساختن می شوند که عمل آوری آنها در محیط معمولی یا حداکثر در گرمخانه ارتكاب می شود و از برج اولیه در ابعاد بتن های معمول استفاده می کنند.


بتن از پر کاربردترین مصالح ساختمانی است. ویژگی اصلی بتن ارزان بی پروایی كردن و در دسترس بودن امرار آغازین آن است. همچنین می‌توان خاطر نشان کرد که تولید انواع بتن با كاربرد از حرارت، بخار، اتوکلاو، تخلیه هوا، تضییق هیدرولیکی ویبره و نگار و تابلونقاشی ایفا به جریان انداختن می‌گیرد. بتن به طور کلی محصولی است که از مخلوط آب با سیمان آبی و سنگدانه‌های مختلف در اثر واکنش آب با سیمان در شرایط محیطی خاصی به حاصل می‌شود و دارای ویژگیهای خاص است. بتن اینک با گذشت بیش از ۱۷۰ سال از پیدایش سیمان پرتلند به صورت کنونی توسط یک بنّای لیدزی، دستخوش تحولات و پیشرفت های شگرفی شده است. در دسترس بی پروایی كردن مصالح آن، دوام نسبتاً زیاد و نیاز به ساخت و سازهای فراوان سازه‌های بتنی چون ساختمان‌ها، سازه‌ها، سدها، پل‌ها، تونل‌ها و راه‌ها، این ماده را بسیار پر مصرف نموده است.

Image result for Concrete

بار مرده در ساختمان که ناشی از وزن سازه می باشد بخش مهم و اصلی نیروی وارده به اجزای باربر در یک سازه تلقی می شود و لذا کاهش آن منجر به کاهش نیروهای وارده و لذا کاهش وزن اسكلت فلزی و دیوار ها شده و نزول مخارج فونداسیون و پی را بدنبال خواهد داشت. از طرفی پسین وزن کمتر سازه باعث کاهش نیروی منتقل شده به سازه از طریق زلزله و کاهش احتمال خسارات بی اساس به آن خواهد شد. سبکی اجزای بتنی سهولت در حمل و نقل و نصب قطعات پیش ساخته را نیز بدنبال خواهد داشت.

بتن سبک تولیدشده در این روش بر اساس ساختن منافذ متعدد در داخل بتن یا ملات می‌باشد که‌ این منافذ باید به آشكاری از منافذ بسیار ریز بتن با روپوش چراغ هوا متمایز باشد که بنام بتن اسفنجی، بتن منفذدار و یا بتن گازی یا بتن هوادار می‌شناسند. در این روش تولید، سنگدانه‌های ریز از مخلوط بتن حذف می‌شوند. به‌طوریکه منافذ متعددی بین ذرات بوجود می‌آید و عموماً از سنگدانه‌های درشت با وزن شگفت آور مصرف می‌شود. این نوع بتن را بتن بی سنگدانه ریز می‌نامند.

کاهش در وزن ویژه و عام در هر حالت به واسطه  و جود منافذ یا در مصالح یا در ملات و یا در فضای بین ذرات درشت موجب کاهش مقاومت بتن می‌شود. 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :