تبلیغات
افزودنی بتن - چرایی استفاده از پوشش های ضد حریق

افزودنی بتن

روان کننده و فوق روان کننده بتن، ضد یخ بتن، چسب و ترمیم کننده بتن

چرایی استفاده از پوشش های ضد حریق

سه شنبه 24 اسفند 1395 ساعت 01:08 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی حسینی | ( نظرات )

در این مطلب می خواهیم به مزیت های بسیار زیاد پوشش های ضد حریق بپردازیم و از منظر های متفاوت به بیان ویژگی ها و اثرات مثبت این پوشش ها در سازه های ساختمانی و مکان های عمومی ، و چرایی و بایدی استفاده از این پوشش های ضد حریق در این صنعت رغا برای شما بیان کنیم. با پیشرفت تکنولوژی و فناوری هزینه استفاده آن ها بسیار پایین آمده است و باید گفت ریسک ضرر در آینده درا در صورت بروز حادثه کاهش می دهد. در ادامه وبلاگ افزودنی های بتن باید گفت.پوشش ضدحریق متورم شونده یا حجیم شونده می باشد كه به محض رسیدن اولین شعله به سطح آن شروع به تورم می نماید و یك فوم جامد مشكی رنگ با ضخامتدر حدود  5/2 سانتیمترایجاد می شود كه فوم پف كرده حاوی میلیونها سلول كوچك، بسته و مقاوم در برابر حریق است.  این فوم بعنوان عایق ضد حرارت ، تماس شعله با زیر لایه را به تعویق می اندازد و بعنوان یك مانع تأخیرانداز از گرم شدن سریع و احتراق سطح زیرین جلوگیری می کند. این فوم عایق تا حدود دو ساعت از رسیدن حرارت به سطح زیرین جلوگیری می نماید و گسترش شعله را به تأخیر می اندازد. در واقع مصالح و موادی كه در محیط قرار دارند و شاید  گفت می توانند با اولین شعله، توسعه حریق را بدنبال داشته باشند، استفاده و اعمال پوشش ضد حریق برروی آن می تواند زمان سوختن چند ثانیه ای را به ساعت بدل می کند كه این خود در شرایط بحران آتش سوزی، یك فرصت حیاتی غیرقابل تصور بشمار می رود.


پوشش های معدنی مقاوم حریق دارای سنگدانه های منبسط شده نظیر پرلیت و ورمیکولیت؛ چسباننده های هیدرولیک نظیر گچ و سیمان و عامل کفزا می باشند. این مواد ابتدا با آب برای رسیدن به یک غلظت مناسب پیش آمیخته می شوند و سپس بوسیله دست یا ماشین بر روی سطوح پاشیده می شوند. این پوشش ها را می توان در سطوح داخلی و خارجی ساختمان ها و سازه های فلزی اعمال نمود و قابلیت حفاظت سازه را در برابر حریق تا 4 ساعت دارند. با استفاده از این مواد در ضخامت 5-2 سانتی متر دیگر نیازی به خاک گچ و گچ سفید کاری نمی باشد و همچنین رنگبری کمتری دارند.


رنگ های ضد حریق پایه آبی، سمیت نداشته و در زمان بروز حریق نیز گازهای سمی متصاعد نمی کنند. لیکن ضد حریق های پایه حلالی و نیز دیگر روکش ها، ایمنی لازم را در مراحل اعمال و نیز در زمان بروز آتش سوزی ندارند.
وجود گازهای خورنده در محیط ،به خصوص گاز دی اکسید سولفور، موجب خوردگی سطح بتن می گردد، لیکن در رنگ های ضد حریق، این خوردگی ایجاد نمی شود.


 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :