تبلیغات
افزودنی بتن - تاثیر رنگ بر نمای ساختمان

افزودنی بتن

روان کننده و فوق روان کننده بتن، ضد یخ بتن، چسب و ترمیم کننده بتن

تاثیر رنگ بر نمای ساختمان

شنبه 30 بهمن 1395 ساعت 04:34 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی حسینی | ( نظرات )

 در مطالب گذشته پیرامون رنگ نمای ساختمان مطالب مختصر در اختیارتان گذاشتیم در ادامه می خواهیم به بست این موضوع پرداخته و اطلاعات تکمیلی دیگر را برای شناخت بهتر شما به اشتراک گذاشته و این مطلب در مورد پراکسی و نمای داخلی ساختمان ها  و استفاده این مواد در طراحی سازه ها و ساختمان ها می باشد. موادی که قباعث ایجاد تفاوت در ساختمان شده و به بهبئد کیفی آن کمک شایانی می کند.

نمای ساختمان


 در هر سازه ایی معمولا در ساختمان های زیادی مشاهده کرده ایم که پس از اجرا، رنگ نمای ساختمان شروع به تغییر رنگ می کند و رنگ اولیه که هنگام اجرا ناظر آن بوده ایم به مرور کیفیت خود را از دست خواهد داد.از دیگر ویژ گی های رنگ های نمای ساختمان این است که باید در برابر گرد وغبار و دوده و در هوا مقاوم و پایدار بوده و نتیجه  قابل قبولی داشته باشد. یعنی رنگ نمای ساختمان می بایست آنتی استاتیک باشد تا در مقابل دوده و گرد وغبار مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

نمای ساختمان

 و با خود گرفتن ذرات معلق در هوا، طراوت خود را تا مدت ها پس از اجرا رنگ نما حفظ خواهد کرد.همچنین رنگ نمای ساختمان باید دارای خاصیت کشسان و یا الاستیک باشد، یعنی رنگی که دارای خاصیت الاسیته باشد به این معنی است که خاصیت کشسانی دارد. اگرچه یک رنگ نمای کشسان و یا رنگ نمای الاستیک در نمای ساختمان شما اجرا گردد و با توجه به خاصیت الاستیسیته خود در برابر ترک های ساختمان انعطاف پذیر خواهد بود و تا حد زیادی از بروز و نمایش ترک های سطح زیر رنگ نما جلوگیری می کند.

نمای ساختمان

در اینجا باید اشاره کرد که نکته مهم در اجرای رنگ نمای کشسان و یا رنگ نمای الاستیک اجرای آن است. رنگ نمای کشسان و یا رنگ نمای الاستیک می بایست حتما با ضخامت استاندارد اجرا گردد تا بتواند در مقابل ترک های نمای سازه ما  انعطاف پذیر باشد.چنانچه در اجرای رنگ نمای کشسان و یا رنگ نمای الاستیک دقت به خرج داده نشود و  حداکثر استانداردهای اجرایی این نوع رنگ رعایت نگردد، رنگ نمای الاستیک در مقابل ترک های نما ساختمان از خود مقاومت و انعطاف نشان نخواهد داد و پس از کوچکترین ترک خوردگی سطح زیر کار رنگ نمای ساختمان این ترک ها پس از ریزترین  ترک خوردگی سطح زیر کار رنگ نمای ساختمان این ترک ها در نمای ساختمان و بر روی رنگ نمای ساختمان شما هم مشاهده خواهد گردید لذا حتما می بایست جهت اجرا رنگ نمای الاستیک و یا رنگ نمای کشسان از پیمانکار خوش نام و با سابقه  رنگ نمای ساختمان استفاده کنید.


 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :