تبلیغات
افزودنی بتن - عایق حرارتی برودتی

افزودنی بتن

روان کننده و فوق روان کننده بتن، ضد یخ بتن، چسب و ترمیم کننده بتن

عایق حرارتی برودتی

پنجشنبه 14 بهمن 1395 ساعت 05:31 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی حسینی | ( نظرات )

اگر شما هم از سرد شدن مکان مورد نظر خود در فصل زمستان و گرم شدن ان در تابستان رنج می برید و یا در کمد های دیواری خود آثار نم .و کپک میبینید می وتنید از عایق استفاده کنید. ای عیق با طراحی مدرنی که دارند بسیازر مورد توجه معماران قرار گرفته است. از عایق بودن فاصله هوایی یا خلا می توان در سطوح ساختمانی مانند دیوارها و سقفها و شیشه پنجره های برای عایق گرمایی استفاده کردعایق بسیار خوبی از طریق ذرات جسم است که گرما را در نتیجه مجاورت به دست عبور می دهند.در حالیکه در محیط خلا مولکولی وجود ندارد که گرما را انتقال دهد.
عایق حرارتی
البته باید به این توجه داشت که در فضای هوایی نیز چنانچه از عمل جابجایی جلوگیری شود وبه عبارت دیگر هوا ساکن باشد مولکولهای هوا در نتیجه جابجایی گرما یا سرما را انتقال نمی دهند.

لذا چنانچه دردیواره فاصله هوایی منظور گردد می بایستی برای جلوگیری از حرکت هوا وانتقال جابجایی موانع در ارتفاع فضای خالی داخل دیوار در فواصلی از هم نصب نمود که از جریان هوا در نتیجه حمل و نقل جلوگیری شود.این عایق از انتقال صدا از یک محل به محل دیگر مقاومت می کند.مسئله کنترل صدای حاصل از فن ها و موتورها وحتی حرکت سیال در لوله در تاسیسات از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و به منظور مقابله و كاهش سر و صدای مزاحم در ساختمانها از این نوع عایق ها استفاده می كنند در زمان و در طراحی ساختمان ها باید دو چیز را در نظر گرفت , اول جذب صدا و بعد انتقال آن و از مصالحی استفاده نمود كه این خاصیت را داشته باشند .
عایق حرارتی
در اکثر مواقعی که موادی قادرند امواج صوتی را جذب كرده و مقدار آن را کم کندبه مواد اكوستیكی معروف می باشند مهم ترین ویژگی های یك عایق صوتی مناسب زیاد بودن وزن  آن نرم بودن , ظرفیت بالای كاهش سر و صدا و غیر قابل نفوذ بودن است. غیر سمی است و نمی‌سوزد. قیمت آن نزدیك به فوم پلی یورتان است. الیاف پلاستیكی عایق الیاف پلاستیكی عمدتا از بطری‌های پلاستیكی شیر بازیافت شده (پلی اتیلن تترافتالات یا  PET  ساخته می‌شود. سپس الیاف به صورت عایق نواری مشابه به پشم شیشه با چگالی زیاد شكل داده و بعد طی عملیاتی كندسوز می‌شوند. عایق الیاف پلاستیكی نسبتا غیرمحرك است و به سادگی نمی‌سوزد. با این وجود وقتی در معرض آتش قرار می‌گیرد، ذوب می‌شود.


 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :