تبلیغات
افزودنی بتن - عایق حرارتی و کاربردهایش

افزودنی بتن

روان کننده و فوق روان کننده بتن، ضد یخ بتن، چسب و ترمیم کننده بتن

عایق حرارتی و کاربردهایش

شنبه 9 بهمن 1395 ساعت 09:13 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست علی حسینی | ( نظرات )

شاید این نکته برای شما نیز حائز اهمیت باشد که از عوامل حدر رفتن انرژی پوشش داخلی خانه ها یا مکانهای مورد نظر شما است. ما می خواهیم یک از پوشش های (عایق حرارتی)خوب را که قبلا هم برای شما معرفی کردیم بیشتر راجع به آن توضیح دهیم.علیرغم نوسان‌های فصلی و روزانه دمای هوا، شرایط حرارتی فضاهای داخلی ساختمان باید در تمام فصول سال در حد آسایش نگاه داشته شود.در غیر این صورت شرایط حرارتی نامطلوبی در این فضاها حاكم می‌شود كه باعث ناراحتی ساكنان ساختمان شده و اثر این تغییرات بر سلامتی انسان بسیار زیان‌بار خواهد بود به طوری كه كارآیی فكری و جسمی افراد را به مخاطره خواهد افكند.
عایق حرارتی و کاربردهایش

 این امر بسیار اهمیت دارد که بخش عمده‌ای از انرژی مصرفی در ساختمان‌ها از طریق دیوارها، بام و كف به هدر می‌رود كه با عایق كاری آنها می‌توان به میزان قابل توجهی از این اتلاف كاست.عایق‌های حرارتی موادی هستند كه به سبب ساختاری که دارند از تبادل حرارت بین محیط گرم و سرد به مقدار زیادی می‌كاهند. این مصالح علاوه بر خاصیت فوق دارای خواصی دیگر از قبیل قابلیت تحمل بار، ممانعت از نفوذ رطوبت، عایق صوت بودن و دیگر موارد هستند. در صورت عایق كاری حرارتی (گرمابندی) قطب های ساختاری ساختمان تأمین و حفظ شرایط آسایش حرارتی فضاهای كنترل شده و به راحتی و همراه با صرفه‌جویی در مصرف انرژی انجام می‌گردد.
عایق حرارتی و کاربردهایش
اساسا در هر نوع سرمایه‌گذاری بازدهی اقتصادی آن در درجه اول اهمیت قرار دارد. عایق‌بندی ساختمان نیز از این موضوع جدا نیست.بنابراین در تعیین بهینه مقدار عایق حرارتی موردنیاز در هر یك از جدارهای مختلف ساختمان بازده اقتصادی آن مبنای محاسبه خواهد بود، كه از دو طریق صرفه‌جویی در مصرف سوخت و كاهش ظرفیت سیستمهای حرارتی و برودتی دخالت داده می‌شود. مقدارفشار سرما و گرما، در رابطه در یك منطقه می‌توان دمای مشکل هوای خارج را به عنوان معیاری جهت مقایسه شرایط مختلف اقلیمی و طبقه بندی آنها به كاربردی بودن نیز بستگی دارد.


 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :