تبلیغات
افزودنی بتن - اثرات بهتر روانی در عایق کاری حرارتی

افزودنی بتن

روان کننده و فوق روان کننده بتن، ضد یخ بتن، چسب و ترمیم کننده بتن

اثرات بهتر روانی در عایق کاری حرارتی

یکشنبه 10 بهمن 1395 ساعت 05:51 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی حسینی | ( نظرات )

از دیرباز تا به امروز که انسانهای اولیه به روش های مختلفی خود ار گرم نگه می داشتند تا به امروز  گرما از اهمیت زیادی به خصوص در فصل زمستان برخوردار می باشد. همراه با پیشرفت تكنولوژی در زمینه های مختلف صنعتی سیستم های عایق بندی حرارتی نیز پیشرفت فراوان داشته است كه با نگاهی به گذشته می توان  این موضوع را بررسی كرد در قدیم الایام از روش سنتی كاه گل برای عایق نمودن سقف ها استفاده می شد سپس روش قیر گونی و اسفالت و نهایتا عایق های حرارتی و پیش ساخته امروز جایگزین روش های كهنه و قدیمی به دلیل بهتر و کاربردی بودن شده است.

اثرات بهتر روانی با عایق کاری حرارتی
لازم به ذکر می باشد به طور شایانی اثر بخشی یك فرآورده‌ عایق‌كاری حرارتی به نوع مصالح و در نتیجه ضریب هدایت حرارتی، چگالی و ضخامت آن بستگی دارد. به عقیده کارشناسان صنعتی و دست اندرکاران ساختمان سازی، هزینه عایق کاری ساختمان ها 8/1 درصد هزینه کل ساختمان است، اما مزایای استفاده از عایق کاری مانند کاهش مصرف سوخت وجلوگیری از حدر رفت انرژی گرما و سرمای داخل ساختمان و همچنین اثرات جلوگیری از ورود آلودگی هوا و آلودگی صوتی به داخل محیط زندگی و کار بسیار بالاتر از سرمایه گذاری اولیه برای عایق کاری است.

ساکنان ساختمان های عایق کاری شده در سال اول سکونت خود، کل هزینه عایق کاری را از محل صرفه جویی درسوخت و برق پرداخت خواهند کرد.آمارهای صرفه جویی در هزینه ها و کاهش مصرف سوخت در اثر عایق کاری صنایع و ساختمان ها درکشورهای مختلف نشان می دهد که ترکیه درسال 1995 با اجباری کردن عایق کاری با ضخامت 5cm در ساختمانها بیست هزار تن گاز سمی دی اکسید کربن را کاهش داد، سایرآلاینده ها نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

اثرات بهتر روانی با عایق کاری حرارتی
عایق حرارتی یک ویژگی  مهمش این است که علاوه بر کاهش آلودگی هوا از سایر مزایای مانند کاهش مصرف سوخت و برق، جلوگیری از ورود سروصدا به داخل خودروها و ساختمان ها محیط زندگی و کاهش سروصدا و اتلاف انرژی در کارخانه ها، خیابان ها و ساختمان ها، میلیارد ها دلار صرفه جویی داشته اند و محیط زندگی شهری وخانواده ها با آرامش بیشتری همراه شده است.کارشناسان محیط زیست، متخصصین انرژی و روان شناسان، امروزه اجباری کردن عایق حرارتی و استفاده ازعایق های رطوبتی و غیره را عاملی درکاهش ناراحتی های روحی، عصبی، اتلاف انرژی، کاهش آلودگی هوا و بیماری های مختلف معرفی کرده اند. عایق حرراتی نقش بسیار مهمی در گرم نگه داشتن ساختمان در فصل زمستان و خنک نگه داشتن آن در فصل تابستان دارد.


 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :