تبلیغات
افزودنی بتن - عایق های حرارتی انقلابی در حفظ انرژی

افزودنی بتن

روان کننده و فوق روان کننده بتن، ضد یخ بتن، چسب و ترمیم کننده بتن

عایق های حرارتی انقلابی در حفظ انرژی

جمعه 8 بهمن 1395 ساعت 10:58 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست علی حسینی | ( نظرات )
امروزه با کمبود منابع انرژی زا مواجه شده ایم. این مورد خاص که از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است مردم و دولت ها را به فکر وا داشته که چگونه این مسئله را حل کنند. از این رو با وجود علم مدرن قسمتی از مشکل عظیم و همه گانی حل شد. عایق های حرارتی از بهترین راهکارهای موجود در این مورد بوده و هست. به صورت کلی مواد عایق حرارتی به موادی گفته می شود که انتقال حرارت را ازمحلی به محلی دیگر به تاخیر انداخته و یا متوقف سازند. بنابراین مواد عایق حرارتی باعث کاهش تلفات انرژی می شوند. کاربرد عایق حرارتی در پوسته ساختمان شامل دیوارهای خارجی، سقف و کف ها، مصرف سوخت خانه ها را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد.

عایق های حرارتی انقلابی در حفظ انرژی


جالب است این را بدانید که ساختمان ها به واسطه نوع مصالح مصرفی و چگونگی قرار گیری اجزای پوسته خارجی با محیط اطراف خود دارای تبادل حرارتی هستند به همین سبب، عایقکاری حرارتی نقش بسیار مهمی درگرم نگه داشتن ساختمان در فصل زمستان و خنک بودن در فصل تابستان دارد.سیستمهایی كه از بازده پایینی برخوردارند توجیه اقتصادی بیشتری را برای استفاده از عایق در اجزای ساختمان به وجود می‌آورند.نرخ تورم قیمت انرژی و نرخ بهره‌برداری از سرمایه عمده‌ترین عایق‌ حرارتی در كشور ما پشم شیشه، پشم سنگ پلی استایرن و پلی اورتان می‌باشند، كه در بین آنها پشم شیشه و پشم سنگ در سقف سوله‌ها و موتورخانه‌ها،‌ پلی اورتان در سردخانه‌ها و یونولیت حال حاضر در پانل های دیوارهای پیش ساخته كاربرد زیاد دارند.

عایق های حرارتی انقلابی در حفظ انرژی

می توان به این نتکه اشاره کرد که تنظیم دمای هوای داخل ساختمان در حد آرامش در اغلب مواقع سال تفاوتی را بین دمای هوای داخل و خارج ساختمان ایجاد می‌نماید، این اختلاف دما باعث می‌شود كه عایق حرارتی از محیط گرمتر به محیط سردتر جریان یابد.ساختمان ها باید در حال اقتصادی بودن در ساخت طوری طراحی شوند كه مصرف انرژی در آنها كاهش یابد.صفحات جذب صدا ، از مخلوط پرلیت و آزبست پرس شده تهیه می‌گردند.مخلوط پرلیت ، آزبست و یک ماده چسباننده مکمل نظیر گچ به صورت عایق حرارتی بسیار علی به مصرف می‌رسد که از آن به منظور عایق کاری مخازن و لوله‌ها تا دمای 1000 c استفاده می‌شود.


 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :